fbpx
LT
X
2018-12-03

Mokykloje „Intellectus“ – naujausios moksleivių anglų kalbos mokymosi tendencijos

Intensyvios informacijos amžiuje keičiasi ir pamokų turinys bei formatas. Prieš dešimtmetį buvo įprasta tiesiog sudalyvauti pamokoje, išgirsti teorinę medžiagą ir stropiai atlikti namų darbus, šiais laikais to nebeužtenka. Naujosios kartos atstovai informaciją apdoroja greičiau nei jų tėvai. O dabartinių jaunuolių vaikai ateityje mokysis dar imliau. Tad didėjantis informacijos srautas kelia poreikį naujas žinias įsisavinti kuo paprasčiau.

Išskirtinis dėmesys praktikai

Anglų kalbos mokyklos „Intellectus“ metodininkė Sandra Burokaitė sako, kad lengviausia tai padaryti praktikuojantis. „Anglų kalbos pamokose vaikams naudojame pažangiausią metodiką – ji pagrįsta praktinėmis užduotimis ir vizualizacijomis. Daug pozityvių emocijų suteikia situacijų kortelės. Moksleiviai vaidina tam tikrus personažus, kuria savo istorijas anglų kalba. Taip atsiskleidžia jų kūrybiškumas ir kartu tobulinami verbaliniai anglų kalbos įgūdžiai“, – pasakoja metodininkė. Pasak jos, būtent praktinių užduočių moksleiviai pasigenda bendrojo lavinimo mokyklose.

Draugiškoje aplinkoje mokytis lengviau

S. Burokaitė džiaugiasi, kad anglų kalbos mokykloje „Intellectus“ mokytojai dažniausiai ir patys aktyviai įsitraukia į dalyvavimą pamokoje, ne tik atlieka stebėtojo vaidmenį. Toks moksleivio ir mokytojo bendradarbiavimas sukuria draugišką aplinką, kurioje klaidos laikomos efektyvia mokymosi priemone, analizuojamos ir taip suteikiama papildomos kalbėjimo praktikos, padedančios įveikti klaidas.

Vizualizacijos padeda įsiminti

Metodininkė atkreipia dėmesį, kad naujosios kartos moksleiviai jau daug drąsiau dalyvauja pamokose, tad ir mokymosi rezultatai vis dažniau pateisina lūkesčius. „Žinioms įtvirtinti visada naudojame skaidres, nuotraukas, paveikslėlius, plakatus. Tiek jaunesnių klasių vaikams, tiek vyresniems moksleiviams daug paprasčiau įsiminti žodžių reikšmes, jei jas sieja su tam tikrais vaizdais“, – sako S. Burokaitė. Anot jos, asociacijos gerina ir garsų įsimenamumą. O gera tartis itin svarbi sklandiems pokalbiams.  

Naujoji karta mokosi kitaip

Anglų kalbos mokyklos „Intellectus“ direktorius Andrius Ingelevič pažymi, kad šiemet į moksleivių mokymo programą įtraukta ir vertybinių temų, tokių kaip laiko planavimas, etiketas, karjera. Pasak jo, labai svarbu visapusiškai ugdyti jaunąją kartą, nes jos santykis su anglų kalba yra kitoks nei ankstesnių kartų. „Šiuolaikiniams vaikams nebeužtenka kalbėti angliškai vien abstrakčiomis temomis. Įvairios internetinės programėlės, naujausi filmai ir internetiniai žaidimai, įdomiausi serialai – viskas anglų kalba. Tačiau, kaip ir norint taisyklingai kalbėti ir rašyti lietuviškai, taip ir anglų kalbą reikia lavinti papildomai“, – atkreipia dėmesį A. Ingelevič. Pasak jo, su kompetentingų mokytojų pagalba galima pasiekti išties įspūdingų rezultatų.

Mokyklos programoje – specialybių temos

Į mokyklos „Intellectus“ programą jau įtraukta ir įvairių specialybių temų, pvz., medicinos, gastronomijos, tekstilės, antropologijos. Nuo trečios klasės moksleiviai gali susipažinti su specializuotu žodynu, o išėję į pasaulį – laisvai susikalbėti konkrečia tema. Mokyklos direktorius pabrėžia, kad „Intellectus“ pamokose turinys lygiai taip pat svarbus kaip ir mokymo forma. Po kiekvieno išmokto skyriaus grupės pedagogas pateikia išsamią ataskaitą apie mokinio rezultatus. Tad tėvai gali stebėti moksleivio žinių lygį ir kartu su juo planuoti, kokias sritis reikės stiprinti kitą pusmetį.    

Išsirinkite pamokas vaikams tvarkaraštyje


< Grįžti į Naujienų puslapį
Naujausi straipsniai